Marzę, aby pobujać (się) w obłokach

Ewa Raban
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

zakup huśtawki typu bocianie gniazdo odpowiedniej dla osób niepełnosprawnych

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Dziecięca Fantazja
Ewa Raban
Marki, mazowieckie
wada mózgu polimikrogyria, artrogrypoza, Zespół Westa, niedowład czterokończynowy
Rozpoczęcie: 3 Grudnia 2015
Zakończenie: 11 Grudnia 2015

Rezultat zbiórki

Ewunia najbardziej na świecie uwielbia się huśtać, dlatego kiedy dotarła do niej przepiękna, dostosowana do jej potrzeb huśtawka typu "bocianie gniazdo", dziewczynka była przeszczęśliwa. Jej rodzice również.


Jak tylko zostanie złożona Ewunia wreszcie będzie mogła się bezpiecznie bujać, kiedy tylko tego zapragnie. Na huśtawce buzia Emilki od razu się rozpromienia, a wszelkie smutki odchodzą na bok. Liczy się tylko to, żeby pofrunąć jak najwyżej i dotknąć nogami nieba...


Dziękujemy za spełnienie marzenia Ewuni. 

Opis zbiórki

4-letnia Ewunia przyszła na świat z ciężkim bagażem. Z bagażem, na którego dźwiganie nikt nie był przygotowany. Rodzice Ewy z niecierpliwością i wielką radością czekali na jej narodziny. Byli pełni spokoju i gotowi na podjęcie niezliczonych rodzicielskich wyzwań. Los kazał im się jednak zmierzyć z o wiele poważniejszymi problemami niż nieprzespane noce, kolki czy wyrzynanie się pierwszych ząbków. W 6 miesiącu ciąży dowiedzieli się, że ich córeczka nie urodzi się zdrowa. Słyszeli też gorsze rzeczy, np. że ich maleństwo z powodu wady w ogóle nie ma prawa przeżyć porodu. Wprawdzie dziewczynka przyszła na świat niedotleniona, o wiele za malutka i w ciężkim stanie, ale żyła i tylko to się liczyło! Radość była ogromna, ale potem nadszedł jeszcze ogromny smutek, ponieważ u Ewuni wykrywano kolejne wady i schorzenia: wodogłowie, połamane kości udowe, zwichnięte biodra, zdeformowane stópki i dłonie, wrodzoną sztywność stawów, niedowład czterokończynowy, astygmatyzm. Niestety później doszły ataki padaczki, które potwierdziły, że dziewczynka cierpi na zespół Westa. Kolejna bezlitosna diagnoza brzmiała: polimikrogyria – wada mózgu, która jest prawdopodobnie przyczyną zarówno padaczki, jak i wiotkości mięśni.

 

Droga, którą Ewa i jej rodzice muszą codziennie kroczyć jest wyboista i bardzo wyczerpująca. Miesiąc w miesiąc wspólnie pokonują kolejne przeszkody, a wymaga to od nich ogromnych nakładów pieniędzy, czasu, siły i zaangażowania. Dziewczynka nie jest zwykłym dzieckiem i jej życie nie jest zwykłe. Szpitale, zabiegi, operacje, nieustająca rehabilitacja i nadzieja, że kiedyś Ewunia postawi pierwsze samodzielne kroki, że kiedyś będzie się w stanie efektywnie komunikować… A ponad tym wszystkim trzeba się jeszcze nauczyć odnajdywać w świecie niepełnosprawności, bólu i rozczarowań - w świecie gdzie powody do radość są malutkie i rzadko spotykane.

 

Mimo piętrzących się przeciwności losu Ewunia to wesoła i urocza dziewczynka. Chociaż nie może się samodzielnie poruszać, uwielbia wszelką aktywność ruchową. Wprawdzie nie umie opowiedzieć o swoich pragnieniach i marzeniach, ale umie pokazać swoim uśmiechem i mową ciała, co ją najbardziej cieszy. Ewcia przepada za turlaniem, podrzucaniem, zabawami z chustą, a już najbardziej na świecie kocha się huśtać! Niestety zwykłe huśtawki dostępne na placach zabaw nie są w stanie zapewnić jej bezpieczeństwa. Właśnie dlatego chcemy podarować jej specjalną huśtawkę typu "bocianie gniazdo" dedykowaną dla niepełnosprawnych dzieci. Dzięki niej dziewczynka mogłaby się bawić jak jej zdrowi rówieśnicy, a rodzice mieliby pewność, że jest przy tym bezpieczna.

 

Liczymy na Wasze wielkie serce i pomoc w zrealizowaniu marzenia Ewy. Sprawmy, żeby Ewunia pobujała w obłokach, z daleka od ziemskich smutków!

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki