Rehabilitacja przez zabawę

Zdjęcie zbiórki
Zbiórka zakończona
Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Dziecięca Fantazja
Białystok, podlaskie
Rozpoczęcie: 3 Kwietnia 2014
Zakończenie: 13 Sierpnia 2014

Rezultat zbiórki

Bianka, choć bardzo nieśmiała była szczęśliwa z otrzymania wymarzonych prezentów. Góra kolorowych pakunków onieśmieliła ją, ale delikatnie rozpoczęła otwieranie od najmniejszych paczek. W pierwszych dziesięciu pudełkach znalazła nowe figurki i zestawy My Littliest Pet Shop, a po rozpakowaniu ich Bianka była już we własnym świecie zabawy... Następnie przyszedł czas na rozpakowanie konsoli i telewizora. Telewizor będzie zainstalowany u Bianki w pokoju, aby mogła w każdej chwili oglądać ulubione programy, natomiast konsola będzie jej służyła do zabawy i rehabilitacji. To był bardzo szczęśliwy dzień dla Bianki. 

Za spełnienie marzeń Bianki dziękujemy
 

Opis zbiórki

Sześcioletnia Bianka, pomimo wielu ciężkich chorób genetycznych, które towarzyszą jej każdego dnia, jest wesołą dziewczynką. Kardiominopatia restrykcyjna to choroba  genetyczna, utrudniająca rozciąganie włókien serca. Ogranicza pracę jej malutkiego serduszka i prowadzi do niewydolności. Dodatkowo, dziewczynka cierpi na zespół genetyczny niskorosłość Mulibrey – niskorosłość mięśniowo – wątrobowo – mózgowo – oczna.

Choroba jest nieuleczalna… Nie istnieje magiczny eliksir, który nagle by mógł przywrócić jej pełnię zdrowia. A mała Bianeczka marzy o podróżach. Jej stan zdrowia na to nie pozwala. Dotychczas jej podróże odbywały się tylko między rodzinnym domem, a szpitalem. W domu w oddychaniu pomaga jej respirator, który w tej chwili stał się jej największym przyjacielem, bez którego nie będzie mogła żyć. Chciałaby jak inne dzieci móc biegać i bawić się na całego. W szpitalu miała możliwość poznać konsole XBOX kinekt. Gry ruchowe dostarczały Biance niesamowitą frajdę. Dzięki nim, dziewczyna choć na chwile mogła zapomnieć o piętnie choroby, a na jej twarzy zagościł uśmiech.
 

Aby fantazja Bianki mogła stać się rzeczywistością, potrzeba 1800 złotych. Wierzymy, że dziewczynka nie jest sama w chorobie, że są ludzie, którzy o niej myślą i pomogą jej cieszyć się chwilami beztroskiej swobody. Pozwólmy Biance choć na chwilę zapomnieć o chorobie i uwierzyć w siłę fantazji.

Wspólnymi siłami można zdziałać cuda. Liczymy na wasze wielkie serca i prosimy o pomoc w realizacji fantazji Bianki.

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki