Fundacja Aktywny Sportowiec

Fundacja Aktywny Sportowiec

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Łódź, łódzkie

Jesteśmy fundacją wspierającą dzieci i młodzież oraz niepełnosprawnych sportowców.


Naszą największą misją jest zbudowanie obiektu sportowego, dzięki któremu pragniemy angażować w sport dzieci wykluczone społecznie.

Celem projektu jest również dostosowanie obiektu dla osób niepełnosprawnych, dla których pragniemy prowadzić min zajęcia taneczne, koszykówkę oraz wspinaczkę.

Pieniądze pragniemy również przeznaczyć na trenerów oraz fizjoterapeutów, dzięki którym nasza hala będzie mogła prowadzić indywidualnie dopasowane zajęcia dostosowane do potrzeb naszych podopiecznych

O FUNDACJI:


Misją Fundacji Aktywny Sportowiec, jest wszechstronne wspieranie poważnie kontuzjowanych sportowców w ich leczeniu, rehabilitacji i powrocie do aktywności zawodniczej, Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, ze szczególnym uwzględnieniem sportów ekstremalnych, jak również, rozwój i promocję sportu, kultury fizycznej wśród osób niepełnosprawnych, a także wśród dzieci i młodzieży. Dzięki temu realizowane przez nas projekty docierają do coraz większej liczby osób. Realizujemy również rozmaite akcje pomocowe na rzecz młodzieży wykluczonej społecznie wskutek ubóstwa i uzależnień, zwłaszcza poprzez angażowanie w amatorską i półprofesjonalną aktywność sportową.


O Nas:

Nasza fundacja powstała z inicjatywy dwóch sportowców z zamiłowaniem do pomagania. Skąd pomysł na fundację?


Wiemy z własnego doświadczenia, że życie lubi płatać różne figle i choćbyśmy się bardzo starali, nie zawsze idzie pod górkę.

Sami w życiu nie mieliśmy łatwo i nie zawsze mieliśmy na kogo liczyć w trudnych sytuacjach, dlatego postanowiliśmy pomagać innym. Choć może nasze życie nie do końca jest idealne, staramy się czerpać z życia, jak najwięcej i każdą negatywną sytuację staramy się zamieniać w coś pozytywnego, dlatego tak ogromną satysfakcję czerpiemy z pomagania innym. Sport towarzyszy Nam prawie od zawsze i wiemy, ile radości można czerpać z uprawiania swojej ulubionej dyscypliny. Pragniemy pomagać nie tylko dzieci, ale i sportowcom, którzy w wyniku różnych życiowych sytuacji utracili zdrowie i poddają się, by walczyć o swoje cele. Naszym celem jest udowodnić każdemu, że nie ma sytuacji bez wyjścia i nie można się nigdy poddawać.