Fundacja Aktywny Sportowiec

Fundacja Aktywny Sportowiec

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Łódź, łódzkie

Jesteśmy fundacją wspierającą dzieci i młodzież oraz niepełnosprawnych sportowców.


Naszą największą misją jest zbudowanie obiektu sportowego, dzięki któremu pragniemy angażować w sport dzieci wykluczone społecznie.

Celem projektu jest również dostosowanie obiektu dla osób niepełnosprawnych dla których pragniemy prowadzić min zajęcia taneczne, koszykówke oraz wspinaczke .

Pieniądze pragniemy również przeznaczyć na trenerów oraz fizjoterapeutów dzięki którym nasza hala będzie mogła prowadzić indywidualnie dopasowane zajęcia dostosowane do potrzeb naszych podopiecznych

O FUNDACJI


Misją Fundacji Aktywny Sportowiec , jest wszechstronne wspieranie poważnie kontuzjowanych sportowców w ich leczeniu, rehabilitacji i powrocie do aktywności zawodniczej ,Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej , ze szczególnym uwzględnieniem sportów ekstremalnych,jak również , rozwój i promocję sportu, kultury fizycznej wśród osób niepełnosprawnych , a także wśród dzieci i młodzieży. Dzięki temu realizowane przez nas projekty docierają do coraz większej liczby osób. Realizujemy również rozmaite akcje pomocowe na rzecz młodzieży wykluczonej społecznie wskutek ubóstwa i uzależnień, zwłaszcza poprzez angażowanie w amatorską i półprofesjonalną aktywność sportową.


O Nas

Nasza fundacja powstała z inicjatywy dwóch sportowców z zamiłowaniem do pomagania. Skąd pomysł na fundację?


Wiemy z własnego doświadczenia, że życie lubi płatać różne figle i choćbyśmy się bardzo starali nie zawsze idzie pod górkę.

Sami w życiu nie mieliśmy łatwo i nie zawsze mieliśmy na kogo liczyć w trudnych sytuacjach, dlatego postanowiliśmy pomagać innym. Choć może nasze życie nie do końca jest idealne staramy się czerpać z życia jak najwięcej i każdą negatywną sytuację staramy się zamieniać w coś pozytywnego dlatego tak ogromną satysfakcję czerpiemy z pomagania innym. Sport towarzyszy Nam prawie od zawsze i wiemy ile radości można czerpać z uprawiania swojej ulubionej dyscypliny. Pragniemy pomagać nie tylko dziecia ale i sportowcom, którzy w wyniku różnych życiowych sytuacji utracili zdrowie i poddają się by walczyć o swoje cele. Naszym celem jest udowodnić każdemu, że nie ma sytuacji bez wyjścia i nie można się nigdy poddawać.