By móc powiedzieć, co czuję

Jesica Kubica
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Terapia komórkami macierzystymi - 5 podań

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Serca dla Maluszka
Jesica Kubica, 11 lat
Siewierz, śląskie
Autyzm
Rozpoczęcie: 5 Lutego 2019
Zakończenie: 4 Czerwca 2019

Opis zbiórki

Pukamy do świata naszej córeczki, ale nikt nie otwiera. Jesica żyje zamknięta w swoim świecie, a my czasem nie mamy pojęcia, w jaki sposób się z nią porozumieć. Coraz trudniej jest nam dowiedzieć się, czego chce, czego się boi, a najgorsze jest to, że nie umiemy jej pomóc, bo jedyne co nam pozostaje to rehabilitacja i metoda, którą tak bardzo polecają rodzice innych autystyków - terapia komórkami macierzystymi. Bardzo liczymy na to, że dzięki niej córeczka zacznie mówić, że wreszcie będziemy mogli lepiej poznać jej świat.

Jesica Kubica

Jak się czasami czujemy? Tak, jakby pomiędzy nami, a naszym własnym dzieckiem ktoś postawił wysoki mur. Nasza historia zaczyna się bardzo podobnie do wielu innych. Na początku niczego się nie spodziewaliśmy. Przez pierwsze miesiące wydawało się, że wszystko jest w porządku. Cieszyliśmy się naszą małą córeczką i nawet nie pomyślelibyśmy, że życie szykuje nam coś takiego.

Im była starsza, tym więcej nas niepokoiło. Nie mówiła, kiedy inne dzieci w jej wieku budowały już zdania. Zaczęliśmy chodzić od lekarza do lekarza, od badania do badania. I w taki sposób, po nitce do kłębka, dotarliśmy do diagnozy. Jesica miała niecałe 3 latka, kiedy lekarze zaczęli podejrzewać autyzm. Późniejsza wizyta u psychologa, następnie u psychiatry, tylko utwierdziły nas, że diagnoza jest prawidłowa. Jesica, choć ma już 5 lat, wciąż nie mówi. Widzimy, że chce nam coś przekazać i wiemy, że to przez to właśnie tak często dochodzi do wybuchów agresji. Teraz, kiedy jest mała, jesteśmy jeszcze w stanie je powstrzymać. Tylko co będzie potem?

Odkąd znamy diagnozę uczestniczymy w wielu zajęciach – terapii wczesnego wspomagania rozwoju, zajęciach rewalidacyjnych, logopedycznych oraz z komunikacji alternatywnej. Mimo to nasza codzienność wiąże się z trudnościami w komunikacji.

Jesica Kubica

Od rodziców innych dzieci z autyzmem usłyszeliśmy o terapii komórkami macierzystymi. Musimy skorzystać z niej teraz, póki mózg córeczki jest jeszcze plastyczny i gotowy do nauki.

Prosimy o pomoc, bo jako rodzice musimy skorzystać z każdej metody, która jest w stanie pomóc naszemu dziecku. Inaczej nigdy nie zaśniemy spokojnie. Bądź z nami w tej walce...

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki