Dogonić inne dzieci

Zdjęcie zbiórki
Zbiórka zakończona
Stara Huta, śląskie
Rozpoczęcie: 5 Grudnia 2012
Zakończenie: 26 Grudnia 2013

Rezultat zbiórki

Chcieliśmy z całego serca podziękować wszystkim, dzięki którym mogliśmy skorzystać z wyjazdu na turnus rehabilitacyjny. Kubuś przez 2 tygodnie uczestniczył w intensywnej terapii pod okiem wspaniałych i oddanych terapeutów. My mogliśmy poznać się z innymi rodzicami dzieci niepełnosprawnych i poszerzyć naszą wiedzę na temat nowych form terapii autyzmu. 

Dziękujemy, bo bez Was nie byłoby to możliwe.

Rodzice

Opis zbiórki

Kuba jest wesołym, pogodnym dzieckiem. Niestety, rok temu została postawiona mu diagnoza: autyzm. Mimo choroby, nie traci pogody ducha i stara się „dogonić” inne dzieci. Rodzice robią wszystko, aby mu pomóc. Najbardziej zależy im na tym, żeby w przyszłości znalazł swoje miejsce w społeczeństwie.
 
Od roku Kuba jest poddany intensywnej terapii. Logopeda i psycholog uważają, że przez ten czas chłopiec się bardzo rozwinął, tego samego zdania są też panie w przedszkolu. Niestety, z wielu zalecanych form terapii musieli zrezygnować, ponieważ nie stać ich na opłacenie zajęć. Nie mogą sobie pozwolić na konsultacje dietetyka (Kuba musi być na specjalnej diecie), trening słuchowy (metodą Tomatisa) oraz hipoterapię. Mimo to rodzice starają się zapewnić synkowi maksimum uwagi, ćwicząc z nim codziennie według programów ułożonych przez specjalistów.
 
Rodzina mieszka w małej miejscowości, z dala od wielkich miast, co utrudnia dostęp do wysoko wyspecjalizowanych ośrodków udzielających pomocy dzieciom autystycznym.
 
Mówi się, że najlepszą inwestycją są dzieci, dlatego rodzice nie poddają się mimo problemów finansowych. Nie jest łatwo prosić o wsparcie, jednak każdy dzień bez rehabilitacji jest ogromną stratą w rozwoju Kuby. Bez pomocy ludzi o dobrych sercach Kuba nie będzie mógł być dalej leczony. Aby do tego nie dopuścić, chcemy zebrać 2.000 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na 2-miesięczną terapię logopedyczną i behawioralną Kuby (1200 zł) oraz turnus rehabilitacyjny, na który chłopiec pojedzie w 2013 roku (800 zł).

Aktualizacja z 10.12.2013

Kuba uczy się żyć z autyzmem, żeby móc jak najlepiej funkcjonować w społeczeństwie i świecie, który go otacza. Najbardziej pomagają mu w tym turnusy, a przez brak funduszy może nie pojechać na turnus w lutym 2014 roku. Dlatego rodzice proszą o wsparcie, żeby nie zaprzepaścić tej szansy.

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki