Fundacja Warto być równym nad Wartą

Fundacja Warto być równym nad Wartą

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Gorzów Wielkopolski, lubuskie

Jesteśmy zlepkiem ludzi z różnych środowisk, ale łączy nas wykluczenie, hejt i chęć zmiany na lepsze. Tworzymy wspólnotę równościową. W tej chwili zrzeszamy ponad 30 wolontariuszy, większość z nich to młodzież 15-17 lat i osoby LGBT+.


Powstaliśmy jako nieformalna grupa aktywistów, którzy zorganizowali I Marsz Równości w Gorzowie Wielkopolskim. W tej chwili sformalizowaliśmy naszą grupę jako fundacja zajmująca się równością, klimatem i ekologią.
Działamy na zasadzie kolektywu, wszystkie decyzje podejmujemy na podstawie rozmów z wolontariuszami na cotygodniowych spotkaniach.

W styczniu 2020 roku sformalizowaliśmy naszą grupę jako fundacja zajmująca się równością, klimatem i ekologią. Udało nam się pozyskać lokal od miasta - 90 m2. Chcemy w naszym lokalu utworzyć DOM RÓWNOŚCI - miejsce w którym czulibyśmy się bezpiecznie, gdzie spotkamy ludzi, którzy nas akceptują i wspierają. Mielibyśmy w nim pracownię, miejsce spotkań grupowych, gabinet dla terapeutów.

NA CO ZBIERAMY PIENIĄDZE:) otrzymaliśmy od miasta lokal na naszą działalność, nazwaliśmy go Domem Równości. Lokal wymagał remontu. Ze zbiórek udało nam się wymienić instalację elektryczną, kanalizacyjną, zrobiliśmy nową toaletę i prysznic, mamy gotowe biuro, sala konferencyjna/miejsce spotkań, aneks kuchenny i magazyn. 

Teraz potrzebujemy wyposażyć kuchnię w meblę, salę w stóły konferencyjne 4 szt., krzesła 25 szt., tablica, dekoracje.

Chcemy,żeby w Gorzowie każdy człowiek, niezależnie od orientacji seksualnej, tożsamości płciowej, wieku czy stopnia sprawności mógł czuć się dobrze i bezpiecznie. Jeśli wartości takie jak równość, demokracja i ekologia są ci bliskie, odwiedź nas ! 

Spotykamy się w środy od 16.30 - od maja do końca października, w siedzibie lokalu przy ul. Lutyckiej 8.

W okresie zimowym nie otwieramy lokalu ponieważ mamy ogrzewanie na gaz, na który na nie stać :(

Postęp naszych prac i działań możecie śledzić na naszych mediach społęcznościowych:

Facebook @WartoNadWarta

TikTok @wartobycrownym

Instagram @gorzowskafundacjalgbt

Dajemy młodzieży, z którą współpracujemy wolną rękę w kwestii wybierania tematyki naszych działań, skupiamy się na ich pomysłach i świeżym spojrzeniu na wiele problemów. Nie pracujemy pod wpływem presji, tworzymy młodzieży cel, ale dajemy przestrzeń na kreatywne działania. Uczymy siebie nawzajem obywatelskości, wspieramy inne organizacje i ich działania. Wspieramy lokalny patriotyzm i przeciwdziałamy migracji młodzieży do większych ośrodków miejskich.

Chcemy rozwijać się poprzez różne formy aktywności, zajęcia warsztatowe, spotkania z aktywistami z całej Polski czy wspierając wolontariacko organizacje, instytucje i stowarzyszenia.

Dane Fundacji:
KRS 0000823982
NIP 5993246386
REGON 385319401
NR KONTA : 26 1140 2004 0000 3002 7966 1565