Ochotnicza Straż Pożarna w Złoczewie

Ochotnicza Straż Pożarna w Złoczewie

typ Ochotnicza Straż Pożarna

lokalizacja Złoczew, łódzkie

Ochotnicza Straż Pożarna w Złoczewie działa od 1880 r. Od 1995 r. decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nr 37/95 jednostka jest wprowadzona do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego. Ponadto wchodzi ona w skład Kompanii Gaśniczej „Sieradz” – WOO. Strażacy z OSP Złoczew posiadają przeszkolenie w zakresie ratownictwa medycznego i ratownictwa technicznego.

W ciągu 3 ostatnich lat 54-osobowa jednostka ze Złoczewa brała udział w 243 miejscowych zagrożeniach i 107 zdarzeniach związanych z pożarami, na terenie powiatu sieradzkiego, co plasuje jednostkę wśród najaktywniejszych jednostek Straży Pożarnej na terenie powiatu. Gmina Złoczew leży na skrzyżowaniach dróg krajowych Łódź – Wrocław i Łódź – Opole. Ponadto przez teren gminy przebiega droga ekspresowa „S8” z węzłem Złoczew. Wraz z oddaniem do użytku trasy szybkiego ruchu wzrosła ilość interwencji ochotniczych straży pożarnych przy różnego rodzaju kolizjach i wypadkach.

Gmina Złoczew jest gminą o charakterze rolniczym z rozległymi kompleksami leśnymi, co szczególnie w okresie letnim wiąże się z dużą ilością pożarów, w okresie od wiosny do późnej jesieni mamy do czynienia ze wzrostem zagrożenia z tytułu zwiększenia udziału sprzętu rolniczego w ruchu drogowym.

Interesuje nas pomoc w zakupie platformy ratowniczej.

Tego typu sprzęt wykorzystywany jest podczas wypadków drogowych, klęsk żywiołowych lub innego rodzaju zdarzeniach, w których potrzebne jest wydobycie osób poszkodowanych z miejsc wyżej położonych takich jak np. kabina samochodu ciężarowego, w której jest znacznie utrudniony dostęp do osoby poszkodowanej.

Wpłaty

Ładuję...