Chcą ratować życie....ale nie mają sprzętu

Zdjęcie zbiórki
Zbiórka zakończona
Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Herosi
Łaziska Średnie, śląskie
Rozpoczęcie: 16 Marca 2010
Zakończenie: 17 Sierpnia 2010

Rezultat zbiórki

Dziękujęmy wszystkim Państwu za pomoc!

Sprzęt trafił do strażaków dzięki Państwa wpłatom oraz środkom pozyskanym przez Fundację z 1% podatku. To naprawdę bardzo ważne, że strażacy z OSP w Łaziskach Średnich nie muszą się martwić o to czy uda się im pomóc ludziom w potrzebie.

Jest sprzęt, jest szansa na życie.

 

Opis zbiórki

Strażacy z OSP w Łaziskach Średnich (na Śląsku) od dwóch lat poszukują pieniędzy na zakup profesjonalnego zestawu ratownictwa medycznego PSP R1, który jest niezbędnym sprzętem do ratowania życia ludzkiego na poziomie prewencyjnym Straży Pożarnej (przed przybyciem Pogotowia Ratunkowego).

Najczęściej to Straż Pożarna  przyjeżdża na miejsce wypadku czy innego zdarzenia wcześniej niż inne zespoły ratownictwa medycznego. Gaszą nie tylko ogień, ale także ratują życie.Mają umiejętności i wiedzą jak udzielać pierwszej pomocy. Niestety nie mają sprzętu i muszą czekać na przybycie pogotowia. Kiedyś może być za późno....

Zestaw PSP R1 umożliwia  podjęcie działań ratowniczych w następującym zakresie: odsysanie treści z dróg oddechowych, wentylacja czynna i bierna, tlenoterapia 100% tlenem, ochrona termiczna, opatrywanie ran i krwotoków, opatrywanie oparzeń, unieruchomienie złamań oraz podejrzeń złamań i zwichnięć, ewakuacja i transport poszkodowanego.

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki