Najpierw chodzić czy mówić - oto jest pytanie

Wiktoria Pobiegło
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Rehabilitacja

Wiktoria Pobiegło
Wrocław, dolnośląskie
Padaczka lekooporna i opóźnienie psychoruchowe
Rozpoczęcie: 19 Grudnia 2012
Zakończenie: 31 Maja 2013

Rezultat zbiórki

Każdy z nas pragnie być samodzielny i sprawny. O to walczyła Wiktoria, kiedy ją poznaliśmy w grudniu 2012 roku. Co dzieje się z nią teraz?

     

Wiktoria się nie poddaje i cały czas ćwiczy. Udało jej się pojechać na turnus rehabilitacyjny, który znacznie poprawił stan jej zdrowia. Nadal bije od niej radość i miłość do życia. Aż miło popatrzeć, jak wielką wolę walki może mieć taka mała dziewczynka.

Trzymamy kciuki za dalszą rehabilitację!

Opis zbiórki

Wiktoria ma 8 lat, kochających rodziców, emanuje ogromną radością, pełnią życia i siłą. Czego więc jej jeszcze potrzeba do szczęścia?

Ona nam o tym sama nie może opowiedzieć… ale rodzice marzą, by powiedziała „mamo, tato” i przybiegła do nich ze swoim promiennym uśmiechem. Żeby stała się samodzielna i dorównała rówieśnikom w rozwoju.

Skąd takie marzenia? Wiktoria od urodzenia cierpi na padaczkę lekooporną i opóźnienie psychoruchowe, co oznacza, że jeszcze ani nie chodzi, ani nie mówi. Z naciskiem na „jeszcze”, ponieważ to nie koniec jej drogi po sprawność. Ma czasem po kilka ataków padaczki dziennie, w miesiącu jest ich kilkanaście. Niejedna osoba w takiej sytuacji dawno by się załamała i całkowicie poddała, ale nie Wiktoria. Ona ma chęć działania, uparta jest w żmudnych ćwiczeniach. Z niesamowitą energią podchodzi do rehabilitacji i pracy ze specjalistami, już widać efekty: zaczyna sylabizować i samodzielnie jeść.

Niestety, koszty leczenia i rehabilitacji znacznie przekraczają możliwości finansowe i stanowią poważną barierę, aby Wiktoria mogła zrobić krok do przodu.  Miesięczny koszt rehabilitacji to 1000zł, my chcemy zebrać 6000zł, co pozwoli na leczenie Wiktorii przez całe pół roku.

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki